Zespół Szkolno-Przedszkolny w Małusach Wielkich

Wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej.

Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 3000zł. Środki finansowe zostały przyznane w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, na lata 2021-2025”, przez Radę Ministrów, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce.

Prace nad otrzymaniem wsparcia finansowego dla naszej biblioteki szkolnej rozpoczęły się we wrześniu, z inicjatywy dyrektora Adriana Kowalczyka, we współpracy z bibliotekarzem szkolnym. W październiku dyrektor szkoły złożył w Urzędzie Gminy w Mstowie wniosek o dofinansowanie, który spełnił wymogi formalne, merytoryczne i został pozytywnie rozpatrzony.

Środki pozyskane z programu pozwolą na wzbogacenie biblioteki o ciekawe nowości wydawnicze i lektury, co na pewno zwiększy zainteresowanie biblioteką i książką.

Doposażony księgozbiór pozwoli uczniom miło spędzić czas na przerwach, dostarczy radosnych emocji, wzbudzi dyskusje na tematy przeczytanych książek. Daje możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach oraz zainicjuje nowe i interesujące działania na rzecz promowania czytelnictwa. Umożliwia organizację konkursów i wydarzeń w ramach realizacji programu.