Zespół Szkolno-Przedszkolny w Małusach Wielkich

Pokój Wsparcia

Zgodnie z koncepcją pracy ZS-P w Małusach Wielkich powstał Pokój Wsparcia psychologiczno- pedagogicznego.

Pomieszczenie, które zaadaptowano na ten cel, przeszło wielką metamorfozę. Zamontowano podwieszany sufit z nowym oświetleniem, została wymieniona podłoga, ściany zyskały jasną i świeżą kolorystykę z przyjemną grafiką o charakterze dziecięcym. W oknach pojawiły się rolety. Stworzono miejsce do pracy dla przedszkolaków i uczniów z lustrami pomocnymi
w terapii logopedycznej. Stanął też regał, który wypełniły nowe pomoce dydaktyczne niezbędne do terapii pedagogicznej, psychologicznej i logopedycznej. Dzięki macie piankowej dzieci mogą też pracować na podłodze, co po wielu godzinach spędzonych w ławce szkolnej spotyka się z dużym entuzjazmem naszych wychowanków.
W Pokoju Wsparcia oprócz pedagoga szkolnego i specjalnego, psychologa i logopedy dzieci mogą liczyć także na pomoc pielęgniarki szkolnej. Powstało przyjazne miejsce gdzie każde dziecko, rodzic czy nauczyciel może przyjść po wsparcie i dobre słowo.